
Se niistä kuulumisista tällä kertaa, ajatuksena oli tulla näyttämään teille tän syksyn ja talven yksi suosikki asu. Etsin sopivaa ruututakkia itseasiassa jo viime vuonna, mutta tuloksetta. Tänä vuonna tällaiset paitamalliset takit löivät läpi oikein kunnolla, ja näissä myös ruutukuosia saapui kauppoihin oikein urakalla. Sehän mulle passasi, kun käsiini osui tämä Onlyn versio, josta mä tykkään ihan älyttömästi. Värimaailmansa ansiosta tähän on tosi helppo yhdistellä eri juttuja ja erityisen hyvin tää toimii yhteen mun yhden tän vuoden suosikkiasusteen kanssa, nimittäin kipparilakin kanssa. Hauska, kun mä vielä 1,5-2 vuotta sitten vannoin, että tällaistahan mä en päähäni laita. Noh, niin siinä vaan kävi että tämä yksilö vei mutkin mukanaan tähän trendiin.






Skipper Cap BOOHOO
Jacket ONLY
Sweater H&M
Bag MARC BY MARC JACOBS
Jeans VEROMODA
Shoes BULLBOXER
Ei kommentteja
Ruusut, risut, kehut, parannusehdotukset ja kritiikki, kaikki on yhtä tervetullutta. Muistetaan silti pitää se kommentointi asiallisena.
Kiitos paljon kommentistasi ♥
Usein kysyttyä:
Asun Tampereella avopuolisoni ja yhteisen koiramme kleinspitz rotuisen Simban kanssa 2020 valmistuneessa 96 m2 paritalossa. Olen 26 vuotias.
Blogini kuvat on pääasiassa Nikon D750 + Sigma 50mm f/1.4 Art + Sigma 30mm 1:1.4 Art
Kuvat muokkaan Macbookin omalla muokkausohjelmalla, lightroomilla sekä Photoscapella.
instagram: hennatasmoi
Voit seurata blogiani myös facebookin kautta! Linkki löytyy blogin sivupalkista.